Проведено стартову конференцію по проекту «Інтегрована система готовності до надзвичайних ситуацій у Дельті Дунаю»

Сьогодні 30 вересня 2020 року у місті Рені відбулася стартова конференція по проекту «Інтегрована система готовності до надзвичайних ситуацій у Дельті Дунаю», що фінансується за кошти Європейського Союзу в рамках спільної операційної програми «Румунія-Україна 2014-2020».

Враховуючи обмеження, які пов’язані із COVID19, конференція була гібридною, тобто бажаючі мали можливість бути присутніми або підключитися до участі онлайн.

На конференції були присутні усі бенефіціари та партнери проекту з міста Рені та Ренійського району, Румунії (з муніципалітету Ісакча та повіту Тульча), міста Ужгород (Україна), представники структурних підрозділів Одеської обласної державної адміністрації, представники територіальних підрозділі Міністерства з надзвичайних справ України, словацькі колеги з служби раннього оповіщення на випадок надзвичайних ситуацій, представники громадськості та преса.

Також на конференції були присутні представники бренч офісу Одеса спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020 та онлайн підключився моніторинговий офіцер технічного секретаріату зазначеної Програми.

Головна мета проекту – підвищити готовність до надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у прикордонних районах Дельти Дунаю України та Румунії.

Існуюча система оповіщення в українському Придунав’ї була встановлена ще у 70-80-х роках минулого століття за командно-сигнальним принципом в умовах глобального військового протистояння та орієнтована на доведення сигналів оповіщення лише в особливих ситуаціях.

Тому проект у першу чергу передбачає розробку системи раннього оповіщення в Дунайському регіоні, установку командного центру в місті Рені та встановлення сирен. Важливим завданням проекту є розробка спільного плану дій на випадок надзвичайних ситуацій та обмін інформацією.

Передбачається проведення навчальних тренінгів та семінарів для зацікавлених осіб, спеціалістів та населення. Також в рамках проекту передбачається придбання пожежної машини для муніципалітету Ісакча з можливістю перетину кордону (через паром Орлівка-Ісакча) на українську частину для швидкого реагування на території Ренійської громади на випадок надзвичайних ситуацій.

Цей проект дасть шанс усім громадянам, різним організаціям, підприємствам Дунайського регіону врятувати життя, господарства, бути готовими на випадок стихійних лих та надзвичайних ситуації в прикордонній зоні.

Сподіваємось спільними зусиллями нам вдасться успішно реалізувати проект та покращити транскордонні зв’язки між Україною та Румунією.