14 порад, як можна допомогти планеті

✅Якщо кожен із нас приділить хоч трохи уваги цьому питанню, зміни будуть настільки значні, що не помітити їх буде важко.

✅В цьому списку можуть бути речі, які вже обговорювалися раніше і широко відомі. Але в нашому випадку й нагадування може зіграти позитивну роль, підштовхуючи людей до правильного напрямку.

🌏1. Замініть лампочку

Якщо кожна сім’я в країні замінить одну звичайну лампочку в будинку на люмінесцентну (енергозберігаючу), то це приведе до зниження рівня забруднення навколишнього середовища аналогічного видаленню з доріг мільйона автомобілів. У випадку, якщо вам не подобається світло таких ламп, можна поставити їх хоча б у ті місця, де світло потрібно рідко – в комору, на балкон і т. д.

🌏2. Вимикайте комп’ютер на ніч

Тим, що ви вимкнете комп’ютер, а не залишите його в сплячому режимі, ви можете заощадити до 40 ват електроенергії на добу. Якщо ви не хочете вранці чекати завантаження комп’ютера, то чому б йому не завантажуватися поки ви вмиваєтеся? Або ж можна поставити його на автоматичне включення вранці.Те ж саме стосується й інших електричних приладів – краще все вимкнути повністю.

🌏3. Використовуйте обидві сторони паперу

Не варто забувати про те, що у кожного аркуша дві сторони і в більшості випадків не буде проблемою, якщо ви надрукуєте або скопіюєте що-небудь на обох. Також другу сторону можна використовувати просто для особистих нотаток. Для того, щоб швидко і просто скоротити кількість використаного паперу вдвічі, налаштуйте свій принтер на друк з обох сторін за замовчуванням.

🌏4. Віддавайте скло на переробку

При переробці скла рівень забруднення повітря зменшується на 20%, а рівень забруднення води на 50%. А от неперероблене скло може розкладатися мільйони років.

🌏5. Використовуйте екологічні пелюшки

За статистикою, до того часу, коли дитина навчиться самостійно ходити в туалет, батьки використовують від 5 до 8 тисяч підгузків, а це створює кілька тонн сміття щороку. У разі ж, якщо ви використовуватимете пелюшки або інший більш екологічний матеріал, шкоди для планети буде набагато менше.

🌏6. Сушіть випраний одяг на сонці

Досить повісити мотузку для сушіння білизни і замість використання сушки пральної машини вішати одяг після прання туди. Ваш одяг збереже свої кольори, а також ви заощадите гроші на рахунку за електрику. А ваша улюблена футболка прослужить довше.

🌏7. Вимикайте світло

Завжди вимикайте світло при виході з кімнати, якщо там встановлена ​​лампа розжарювання. У разі флуоресцентних ламп роль грає кількість вмикань і вимикань, тому їх варто відключати лише у випадку, коли ви виходите з кімнати більш ніж на 15 хвилин.

🌏8. Віддавайте газети на переробку

Щодня друкується кілька мільйонів газет. Більше 70% з них зрештою просто викидають у сміттєвий ящик. Якщо ж ви відправите на переробку всього одну газету на тиждень, це вже допоможе зберегти безліч дерев.

🌏9. Купуйте менше води в пластикових пляшках

Близько 90 відстків пластикових пляшок не переробляється, а їх розкладання забере тисячі років. Простий вихід – використовуйте одну пляшку багато разів, це допоможе довкіллю, вашому гаманцю і, можливо, навіть здоров’ю. Можна також використовувати фільтри для води. Очищена таким чином вода навряд чи поступиться по чистоті тій, що продається в пластикових пляшках.

🌏10. Чистіть зуби із закритою водою

Швидше за все, вам про це вже говорили, але ви все одно не закриваєте воду, поки чистите зуби. Так ви зможете заощадити до 19 літрів води на день! Те ж саме стосується й миття посуду, деякі дії в цьому процесі теж не вимагають постійного потоку води.

🌏11. Полагодьте труби у ванній

Місце у трубі або крані у ванній, звідки капає вода, може і не заважати, проте уявіть, скільки води таким чином витече за рік. А якщо таке місце не одне? Просто полагодьте труби, і це вже допоможе планеті.

🌏12. Посадіть дерево

Це корисно як для повітря, так і для землі. Дерево буде не тільки красиво виглядати, але й, можливо, збільшить вартість ділянки при продажу.Можна зробити це традицією і, наприклад, садити по одному дереву для кожного члена сім’ї раз на рік.

🌏13. Купуйте місцеве

Уявіть, наскільки забруднюється довкілля від того, що продукти харчування довозять з інших регіонів чи країн у ваші місцеві магазини. Тому при можливості намагайтеся підтримувати й купувати продукти, вирощені у вашому регіоні або місті. Таким чином кількість викидів парникових газів може помітно зменшитися.

🌏14. Змініть температуру в будинку

Якщо ви користуєтеся опаленням і кондиціонером, понизьте температуру всього на один градус взимку і підвищіть її на один градус влітку. Кожен градус може заощадити до 10% енергії.

Будьмо екосвідомими разом! 🌏💦👍#БудьмоЕкосвідомимиРазом