Моє екосвідме життя “ECO SKILLS” урок 10

✅Мікропластік в питній воді
В ЯКИХ ПРОДУКТАХ Є МІКРОПЛАСТІК

Пластмаса забруднює не тільки моря і океани – практично невидимі мікрочастинки пластику ми щодня вживаємо разом з водою.

Дослідивши більше 150 проб питної води, взятих на п’яти континентах, в 83% цих зразків американські вчені виявили мікропластік.

✅Мікропластіком називають пластикові частинки розміром менше п’яти міліметрів. Він утворюється, наприклад, при їзді на машині, при пранні білизни або в процесі розпаду пластикових відходів. Мікропластік використовують і у вигляді компонента при виготовленні різних продуктів.

✅Ось кілька прикладів:

Пластикові крупинки синього кольору багато виробників додають в зубну пасту. Навіщо? Такі мікрошарікі допомагають чистити зуби більш ефективно, стверджують фахівці. Потім мікрочастинки пластику разом з іншими відходами виявляються в море, легко “просочуючись” через очисні фільтри.

✅ Мікроскопічні гранули пластмаси додаються в шампунь, гель для душу, пілінг, крем для обличчя або лак для волосся. Про це споживачі часто навіть і не здогадуються. Шкода для екології величезний. Великобританія вже відмовилася від таких видів продуктів.

✅ Найбільша кількість мікропластіка потрапляє в навколишнє середовище з синтетичних тканин. У близько 60% одягу містяться штучні волокна. А кількість речей з дешевої синтетики неухильно зростає. Мікрочастинки полімерів вимиваються при пранні. Таким чином, відповідно до проведеного в ЄС дослідженню, щорічно близько 30 тисяч тонн мікропластіка потрапляє в воду.

✅ Кожен житель планети використовує в середньому близько 60 кілограмів пластмаси на рік, європейці і американці навіть більше ста. Майже два відсотки продукції, що випускається в світі пластмаси потрапляє в світовий океан.

✅ Зкликаємо кожного переглянути власне ставлення до використання пластикових сумок, одноразового посуду або косметики. І почати діяти прямо зараз!!!!