“Екологічні нотатки”

Продовжуємо навчатися та робити усвідомлені покупки!!!

✅1. Тюбики від зубної пасти
Тюбики від зубної пасти, кремів та інших схожих за формою упаковок важко переробити, тому що вони складаються з тонкого шару алюмінію і декількох видів пластику. Завод з переробки сміття просто не справляється з обробкою таких продуктів.
Порятунок: перейти на крем і зубні пасти в баночках, які можна використовувати повторно або переробити.

✅2. Соломинки
Паперові соломинки (трубочки) майже ніколи не переробляються, хоча і містять в своєму складі матеріал, який можна переробити. “У чому ж проблема паперових соломинок?” – запитаєте ви. Виявляється, їх не переробляють через їх величини: щоб набрати достатню кількість трубочок для переробки, їх би довелося довго і наполегливо сортувати. Люди рідко сортують паперові трубочки, вони швидко гниють в загальному смітті і рідко добираються до сміттєпереробних заводів.
Порятунок: багаторазова трубочка.

✅3. Чеки
Чеки зазвичай друкують на блискучій термопапірі, який не можна переробити через його покриття. Він вкритий особливою речовиною – бісфенолом (BPA) або бісфенолом (BPS). На щастя, багато компаній зараз пропонують альтернативу: відправити вам чек поштою або роздрукувати.
Порятунок: відмовлятися від чеків в банкоматах і, якщо є можливість, просити надсилати вам чек на пошту (працює не у всіх магазинах).

✅4. Пакетики від чіпсів
Їх не можна переробити через те що залишається на стінках жир і залишки чіпсов. Швидко визначити, чи можна утилізувати такий м’який пластик, проведіть тест: зімніть в руці пакетик чіпсів. Якщо він розгорнеться і прийме колишню форму, значить в його складі є фольга і його не можна переробити. Якщо пакетик залишився зім’ятим, його можна сміливо відправляти на переробку.

✅5. Ватні диски
Їх часто роблять із суміші бавовни і синтетичних матеріалів (поліестер), тому їх неможливо переробити. Якщо ватяні диски на 100% з бавовни, їх можна компостувати, але за умови, що їх не використовували для зняття макіяжу або з дезінфектантами.

✅6. Стікери
Багато центрів відмовляються приймати клейкі закладки. Їх не можна переробити через клей.
Порятунок: писати собі нагадування в телефоні / ноутбуці і користуватися традиційними закладками. Причому краще зробити їх самостійно з зошитових листочків або старих календарів.

✅Бажаємо Усвідомлених вам покупок!Область прикрепленных файлов