Коронавірус: міфи і захист!

Не можемо пройти повз гарячої теми епідемії коронавірусу, так як це безпосередньо пов’язано з екологією.

Цей пост буде в форматі питання-відповідь.

По всьому світу скуповують десятки мільйонів масок для обличчя. Мені теж потрібно бігти в аптеку за маскою?
Не потрібно, не задавайте шкоду природу!
Маска все одно не захищає від вірусу, так як він може потрапити через очі, ранки на тілі або навіть саму маску. Їх рекомендується носити пацієнтам, які кашляючи і чхаючи можуть поширювати віруси або бактерії.

Вже є ліки? 
Вакцини поки немає. Якщо бачите рекламу будь-якого препарату, який обіцяє захист від коронавирусу, то можете сміливо писати скаргу у Антимонопольний комітет України.

Тоді як же захищатися? 
Бути подалі від тих, хто кашляє, температурить. Ретельно мити руки. Не чіпати обличчя брудними руками (особливо рот, очі і ніс). Готувати м’ясо і яйця як годиться, тобто при достатній температурі.

Це взагалі небезпечно? Пора починати боятися?
Так, це небезпечно, тому що потенційно все людство під загрозою. Вірус зупинити дуже важко в силу природних причин: деякі носії не виявляють ознак хвороби або виявляють не відразу. А значить встигають заразити багато людей, перш, ніж їх ізолюють.

Так що ж робити? 
Не піддаватися паніці і дотримуватися простих заходів безпеки, про які ми писали вище. Подальше поширення вірусу буде залежати від успіху його стримування і швидкості розробки вакцини. Для цього зараз всі розвинені країни працюють спільно – ведуть пошуки ліків, перевіряють мандрівників і закривають кордони. Якщо протягом 2-3 тижнів вірус не вирветься з-під контролю, то нас швидше за все пронесе.

Не піддавайтеся паніці, перевіряйте інформацію, мийте руки, бережіть природу і відправте цю статтю своїм близьким!