Моє екосвідоме життя “ECO SKILLS” урок 13

✅✅Найбільш розвинені країни прагнуть, аби перероблялися усі відходи, які тільки можливо переробити.
Цей процес отримав назву ресайклінг (англ. recycling), що у буквальному сенсі означає “повторний цикл”.

✅Відбувається перехід від надмірного споживання та нового виробництва у бік повторного використання і перероблення. Тобто, змінюється власне система споживання і функціонування економіки, світ переходить до так званої кругової або циркулярної економіки.

✅Масовий перехід до екологічно чистої економіки буде тривалим процесом. Проте, вже зараз є значні досягнення у цій сфері. Принципи кругової економіки активно впроваджують у себе США, Китай і Японія, відповідні заходи розглядають у Європі. Влада, бізнес та населення у країнах Євросоюзу вже перейшли до роздільного збору. Скло, папір, пластик тощо спрямовують на вторинну переробку для повторного використання.

✅Знищуються лише ті відходи, які вже не можна переробити. Так, за фінансової підтримки ЄС 2016 року у столиці Словенії Любляні побудували найсучасніший у Європі переробний завод RCERO із річною потужністю більше 170 тисяч тонн відходів. 95% відходів на заводі сортують і переробляють, на захоронення йде лише 5%.
Країною, яка переробляє найбільший відсоток відходів за результатами визнано Німеччину – у країні повторно використовують 56% відходів.

✅Від 2015 року усі громадяни зобов’язані розділяти відходи, зокрема й органічні, з яких у подальшому роблять добрива. Контейнери для роздільного збору сміття встановлені у всіх публічних місцях – у парках, на стадіонах та площах, а за порушення правил діють штрафи. Від 2005 року у Німеччині заборонено створювати нові сміттєзвалища.
Україна також змінюється.

✅Згідно з нещодавнім опитуванням, 60% громадян готові до впровадження роздільного збирання, частина вже сортує відходи. Але до цього потрібно забезпечити відповідну інфраструктуру, поставити достатню кількість контейнерів. Важливо, аби зусилля були об’єднані. Влада має зрозуміти, що суспільство готове до роздільного збору, а люди – усвідомити, що вони мають вплинути на владу.