Моє екосвідоме життя “ECO SKILLS” урок 14

 Як перестати шкодити екології та собі?

⚠️ 1. Розпочати займатися роздільним збором
Особливо пам’ятаємо про небезпечні відходи, які важливо не викидати у звичайний бак, тому що навіть одна батарейка забруднює важкими металами близько 20 квадратних метрів землі. Цинк, свинець, марганець, кадмій, нікель, ртуть потрапляють в ґрунтові води, а звідти – в річки.

⚠️ 2. Купити сумку-шоппер
Відповідально ставитися до природи – значить не тільки правильно утилізувати сміття, а й намагатися робити його якомога менше. Щоб мінімізувати кількість одноразової упаковки, можна купити тканинну сумку-шоппер і екомешочкі для овочів, фруктів і горіхів на вагу і назавжди відмовитися від пакетів.

⚠️ 3. Носити з собою багаторазову пляшку для води
Щоб не викидати по кілька пластикових пляшок від води щодня, можна завести багаторазову – їх зараз багато не тільки в спеціалізованих екомагазінах, але і в сувенірних лавках і мас-маркеті.

⚠️ 4. Відмовитися від використання сміття що не переробляється
Краще відмовитися від трубочок для коктейлів – вони не переробляються взагалі. Знайдіть скляну або металеву заміну, а в барах – заздалегідь попросити офіціанта не класти її і пити зі склянки. Шкідливі і повітряні кулі – це теж пластик, який не підлягає переробці, а якщо вони ще й наповнені гелієм, то можуть становити небезпеку для птахів і тварин. Неможливо нічого зробити і з ватними паличками!

⚠️ 5. Купувати розумно
Щоб не купувати зайвого, можна обмінюватися одягом з друзями.

⚠️ 6. Раціонально використовувати воду і електроенергію
Звичні лампи споживають екстремально багато енергії – замість них можна використовувати світлодіодні, вони зазвичай і служать набагато довше.

Електроприлади краще вимикати з розетки, коли вони не потрібні, або поставити кнопки на роз’єми електромереж. У повсякденність впроваджуються і джерела альтернативної енергії: портативні зарядки для мобільних і ліхтарики для велосипедів на сонячних батареях.

Використання води теж можна скоротити: її допомагають економити посудомийні машини, насадки-розпилювачі на крани, звичка вимикати кран під час чищення зубів і заміна прийому ванни на душ.

⚠️ 7. Мінімізувати використання автомобіля
Користуйтеся громадським транспортом, в якому зараз все частіше використовуються електричні двигуни, переходьте на велосипеди і самокати, а якщо дійсно необхідна машина, вдаватися до допомоги сервісів каршерінгу.

Між літаком і поїздом краще вибрати другий вид транспорту, так як він екологічніше.