Система оповіщення населення Дунайського регіону – важливий фактор безпеки

Центр сталого розвитку та екологічних досліджень Дунайського регіону бере участь в реалізації проекту, який направлений на покращення ситуації з інформування населення на випадок надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру в прикордонній зоні Нижньодунайського регіону.

Цей унікальний проект фінансуватиметься за рахунок коштів Європейського союзу в рамках операційної програми Європейського Союзу з транскордонного співробітництва «Румунія-Україна 2014-2020».

Крім Центру партнерами проекту є Адміністративно-територіальна одиниця муніципалітету Ісакча, Румунія, Інформаційний центр інновацій та розвитку “NOVUM”,   аплікатном виступає – Ренійська районна рада.

Ідея проекту виникла завдяки успішній реалізації подібного проекту в прикордонній зоні між Словаччиною та Україною, що був спрямований на створення системи раннього попередження в Закарпатській області.

Зважаючи на фізико-географічне розташування басейну річки Дунай, та в особливості Нижньодунайсько регіону, його кліматичні умови, гідрологічних режим, умови господарювання, антропогенний вплив, з часом збільшують можність виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру. Все це створює загрози життю або здоров’ю населення. Пожежі, підтоплення, стихійні лиха, робота портів, навігація, стічні води підприємств та населених пунктів завдають також матеріальні збитків та призводять до екологічних катастроф. Тому питання інформування про можливості настання зазначених загроз для населення є дуже актуальними та необхідними.

Проект орієнтований на встановлення системи раннього попередження, яка допоможе захистити території в заплавах річки Дунай, покращити готовність реагувати на надзвичайні ситуації в прикордонній зоні.

Цей проект дасть шанс мешканцям врятувати життя, фермерські господарства, особисту, приватну та державну власність та зменшити негативний вплив повеней, пожеж та інших стихійних лих, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу в прикордонних регіонів Румунії та України.

За кошти проекту на території Ренійського району будуть встановлені сучасні сирени, облаштовано систему раннього попередження.

Подібна система оповіщення вже влаштована та працює у прикордонні зоні з румунської сторони, та є добрим прикладом того, як попередження відіграє важливу роль у вирішенні питань безпеки населення.

Завдяки проекту буде налагоджено взаємозв’язок відповідних служб обох прикордонних регіонів. Взаємодопомога та спільний план дій допоможуть швидше реагувати та взаємодопомогати у надзвичайних ситуаціях.

Для бенефіціарів проекту буде проведено тематичні тренінги, видано інформативні буклети та створено сайт з усією корисною інформацією з результатами проекту.